Zarządzanie projektami

Dlaczego warto zarządzać projektami?

06.07.2017 r. | Zarządzanie projektami

W trakcie odbywania jednego z kursów zarządzania projektami (który trwał długo, był wymagający i zajmował znaczną część mojej uwagi) kolega zapytał mnie, po co mi właściwie to całe zarządzanie? Przecież przy odrobinie inteligencji do wszystkiego można dojść samemu, a teraz to nawet pani z warzywniaka ogarnia projekty.

Mówiąc krótko – nie zgadzam się z tym.

Złoty trójkąt

08.06.2017 r. | Zarządzanie projektami

Spotkaliście się kiedyś z popularnym dowcipem inżynierów, skierowanym - jakżeby inaczej - w stronę kierowników projektów?

 Możesz mieć to zrobione dobrze, szybko lub tanio. Wybierz dwa.

I tu się zaczyna wyzwanie dla menedżerów, którzy powinni utrzymać wszystkie parametry projektu w równowadze. Brzmi prosto? Niestety, tylko brzmi.

Projekt. I co z nim?

17.05.2017 r. | Zarządzanie projektami

Dopóki człowiek będzie coś robił, będą istniały projekty[1].

Czy budowniczy piramidy Cheopsa zastanawiali się nad tym, że biorą udział w jednym z najbardziej genialnych projektów w historii ludzkości? Ułożenie 2 300 000 kamiennych bloków (każdy z nich ważący od 2 do 70 ton) tworzące konstrukcję dzisiejszego czterdziestopiętrowego wieżowca, wydobycie i transport kamieni przy udziale 100 000 ludzi, prace wykonywane przez 40 000 kamieniarzy. Dodatkowo zapewnienie miejsca i środków do życia dla 150 000 kobiet i dzieci. Podjąłbyś się bez wahania zarządzania projektem o takiej skali?

 

 

© 2019 Inżynieria sanitarna, gospodarka wodna - Michalina Kotowicz-Manko.
Kopiowanie materiałów zabronione.