Blog

Praca zdalna - czy na pewno dla Ciebie?

01.04.2016 r. | Inżynieria po godzinach

Kapcie, piżama, kawka i.. rozmowa z kontrahentem z Japonii. Możliwe? Pewnie, że tak! Jeśli właśnie zapaliły Ci się oczy i poczułeś przyjemny dreszczyk, praca zdalna to coś dla Ciebie.

Na herbatkę z Ludolfiną

 

Sto trzydzieści siedem lat temu, 14 marca o godzinie 11:30 przyszedł na świat mały Albert. Nikt nie przypuszczał, że kiedyś jego roześmianą twarz będzie kojarzył cały świat. Jednak - ponieważ kobietom przysługuje pierwszeństwo - o Einsteinie kiedy indziej. 14 marca bowiem (w amerykańskim zapisie dat: 3.14) obchodzimy również inne święto - dzień Ludolfiny, liczby PI. Z tej okazji stworzyłam dla Was  listę 10  ciekawostek dotyczących {\pi}

 

 

 

 

Einstein - szukasz! Czyli o Paskalu

 

 

 

"W raju spotykają się Newton, Pascal i Einstein. Trzej fizycy stwierdzili, że pobawią się w chowanego. Einstein zaczyna liczyć: 1, 2, 3, .... Pascal i Newton zastanawiają się, gdzie by tu się schować. Pascal biegnie i chowa się za jakąś chmurkę. Newton z kolei bierze kredę i rysuje na ziemi kwadrat metr na metr i staje w jego środku. - ..., 99, 100, szukam! Einstein odwraca się i widzi stojącego za nim Newtona.

- Ha! Mam cię Newton!

- Nie, nie, nie - odpowiada Newton - ja jestem jeden Newton na jeden metr kwadratowy, czyli Pascal."

 

 

 

Zdarzyło się pewnie każdemu pomylić jednostki. Mniejsza sprawa, jeśli to przez nieuwagę - gorzej, jeśli z braku elementarnej wiedzy. Jednak wszystko da się nadrobić, a ja chciałabym w tym pomóc. Zaczynamy cykl z jednostkami. Oczywistości, przypomnienie, nauka - nie wiem czym dla Ciebie to będzie, ale zapraszam. Na początek paskal.

 

 

© 2019 Inżynieria sanitarna, gospodarka wodna - Michalina Kotowicz-Manko.
Kopiowanie materiałów zabronione.