Blog

Projekt. I co z nim?

17.05.2017 r. | Zarządzanie projektami

Dopóki człowiek będzie coś robił, będą istniały projekty[1].

Czy budowniczy piramidy Cheopsa zastanawiali się nad tym, że biorą udział w jednym z najbardziej genialnych projektów w historii ludzkości? Ułożenie 2 300 000 kamiennych bloków (każdy z nich ważący od 2 do 70 ton) tworzące konstrukcję dzisiejszego czterdziestopiętrowego wieżowca, wydobycie i transport kamieni przy udziale 100 000 ludzi, prace wykonywane przez 40 000 kamieniarzy. Dodatkowo zapewnienie miejsca i środków do życia dla 150 000 kobiet i dzieci. Podjąłbyś się bez wahania zarządzania projektem o takiej skali?

 

 

Od „Gorących Programistów” do potęgi AutoCADa.

05.05.2017 r. | Narzędzia inżyniera

Dzięki nim nie trzymamy w domu desek kreślarskich, a niektórzy już nawet nie wiedzą, jak wygląda rapidograf. Dzięki nim możemy tworzyć niezwykłe rzeczy. Grupa programistów uruchomiła narzędzie, z którego korzysta niemal każdy inżynier na świecie. Jeśli jeszcze nie poznałeś historii powstania jednego z najpotężniejszych programów - zapraszam! Czas na historię AutoCADa.

Kalkulatory jednostek miar – online, offline i mobilne

25.03.2017 r. | Narzędzia inżyniera

Ręka do góry, kto nie korzystał nigdy z kalkulatorów jednostek. Jeśli ich nie potrzebujesz – chylę czoła. Jeśli lubisz przeliczać i wyszukiwać w tabelach – oczywiście możesz to robić.

 A może nie przeliczasz miar z zadowalającą Cię prędkością (i efektywnością)? Lub chcesz po prostu wiedzieć ile to jest 20 cali wyrażone w attometrach? Znajdziesz tu coś dla siebie.

 

 

 

 

© 2018 Inżynieria sanitarna, gospodarka wodna - Michalina Kotowicz-Manko.
Kopiowanie materiałów zabronione.