Narzędzia inżyniera

Kalkulatory jednostek miar – online, offline i mobilne

25.03.2017 r. | Narzędzia inżyniera

Ręka do góry, kto nie korzystał nigdy z kalkulatorów jednostek. Jeśli ich nie potrzebujesz – chylę czoła. Jeśli lubisz przeliczać i wyszukiwać w tabelach – oczywiście możesz to robić.

 A może nie przeliczasz miar z zadowalającą Cię prędkością (i efektywnością)? Lub chcesz po prostu wiedzieć ile to jest 20 cali wyrażone w attometrach? Znajdziesz tu coś dla siebie.

 

 

 

 

Wersje kalkulatorów online.

W zasadzie, jeśli pracujesz na urządzeniu z dostępem do Internetu, problem nie jest duży. Wystarczy wpisać w dowolną przeglądarkę „kalkulator jednostek” i mamy bardzo szeroki wybór funkcjonalnych kalkulatorów. Niżej znajdziesz listę przykładowych, z uwzględnieniem jednostek używanych w mechanice płynów (co za tym idzie – w pracy projektowej na studiach i w zawodzie).

 

Wersje kalkulatorów offline.

Mimo praktycznie dzisiaj nieograniczonego dostępu do sieci, dobrze jest mieć na swoim urządzeniu jakiś podręczny kalkulator – jakiś niewielki program. Nawet jeśli nie będzie miał rozbudowanych funkcji, to pomoże nam na szybko przeliczyć podstawowe wielkości.  Poniżej przedstawiam listę przykładowych:

 

Wersje kalkulatorów na urządzenia mobilne (aplikacje)

Użytkowanie telefonu na tysiąc różnych sposobów weszło wszystkim w nawyk. Jest całe mnóstwo pożytecznych aplikacji, a wśród nich mają swoje miejsce również kalkulatory jednostek. Niżej znajdziesz kilka z nich.

Wersje na iPhone:

 

Masz teraz kompletny zestaw narzędzi do przeliczania jednostek. Pozostaje Ci tylko… myśleć.

 

 

 

Dodaj komentarz:

* Autor:
* Treść:

Komentarze:

Super, przed maturą się przyda!

27.03.2017 r. annamaria

O rany! Mega przydatny wpis, piękny blog, świetny pomysł. Trzymam kciuki i będę zdecydowanie tu wracać. Pozdrawiam, http://artoflife.pl/

27.03.2017 r. Anja

© 2018 Inżynieria sanitarna, gospodarka wodna - Michalina Kotowicz-Manko.
Kopiowanie materiałów zabronione.